SZAFKI WISZĄCE I STOJĄCE


  Aktywne filtry

  Szafek nigdy za wiele


  W domu bez względu na jego wielkość niezwykle ważną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju szafki. Czy to stojące, czy wiszące stanowią doskonałe rozwiązanie do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy i sprzętów. Począwszy od kuchni, poprzez korytarz łazienkę pokój dzienny czy sypialnie szafki są wszechobecne. Dzięki różnej wielkości i możliwości dopasowania ich do każdej przestrzeni w każdym domu, czy nawet niewielkim mieszkaniu znajda swoje miejsce. Oczywiście dobrane w odpowiedni sposób, dopasowane do innych mebli będą stanowić pożądany dodatek lub też główne wyposażenie danego pomieszczenia. Szafki stojące i szafki wiszące to przede wszystkim podstawowe i standardowe wyposażenie każdej kuchni. W kuchni mamy zazwyczaj ogromna ilość rzeczy, które używamy na co dzień i takich, po które sięgamy rzadziej. One wszystkie muszą mieć swoje określone miejsce, dzięki czemu nasza praca w kuchni staje się bardziej przyjemna. Nieważne czy są to szafki nowoczesne czy klasyczne, tanie czy drogie potrzebujemy ich absolutnie w każdym domu.

  Szafki kuchenne to, do których jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni i przekonani. Kupowane zazwyczaj w zestawach lub zamawiane na wymiar mają za zadanie jak najbardziej wykorzystać kuchenną przestrzeń. Dodatkowo wyposażone w blaty stanowią idealne miejsce do pracy podczas przygotowywania posiłków. Nad nimi szafki kuchenne powieszone na ścianie coraz częściej sięgają do sufitu wypełniając każde wolne miejsce. Dzięki temu w kuchni nawet niewielkiej możemy pomieścić wszystko, czego potrzebujemy.

  Szafki do salonu


  W salonie szafki spełniają już zdecydowanie inne funkcje niż np. szafy do salonu. Są przede wszystkim elementem dekoracyjnym, a ich wymiar praktyczni często schodzi na dalszy plan. Szafki do salonu stojące przyjmują często formę dekoracyjnych ozdobnych komód z szufladami albo komód otwieranych z zamykanymi półkami. Pełnia rolę tzw. kredensów, w których przechowuje się zastawę stołową, taką, której nie używamy na co dzień. Dzięki szafkom mamy łatwy dostęp do zawartości, a dzięki zamykaniu łatwiej wszystko utrzymać w czystości. Szafka do salonu wisząca to zwykle także szafka ozdobna, która nie musi mieścić w sobie wiele, ale powinna dobrze wyglądać. Umieszczane nad komodami, czy nad telewizorem stanowią dodatek do wystroju całego wnętrza. Oczywiście w salonie możemy zastosować także szafki wiszące otwarte czy też szafki stojące otwarte spełniające rolę regału ozdobnego, eksponującego jakieś rodzinne pamiątki, czy inne dekoracyjne elementy. W salonie możemy śmiało zastosować każdy rodzaj szafki, trzeba jedynie odpowiednio dobrać je do pozostałego wyposażenia, aby stanowiły spójną całość. W salonie, ale także w kuchni dobrze odnajdą się szafki białe oraz wysoki połysk. Biały połysk to barwa, która każdemu wnętrzu nada elegancji, a do tego powiększy je optycznie. Połysk dodatkowo można zastosować w każdym kolorze, a więc inwencja twórcza może być tu nieograniczona.

  Szafki w sypialni

  Meble tego typu w sypialni spotykamy nieco rzadziej aniżeli np. szafy sypialniane. Szafki stojące do sypialni to także zwykle różnego rodzaju komody, które służą do przechowywania ubrań, a często także są stolikiem pod telewizor. Spełniają tu często funkcje praktyczne. Obecnie można kupić szafki razem z pozostałymi elementami wyposażenia sypialni. Dzięki takiej możliwości tak zwany komplet stanowi całość, jeśli chodzi o wyposażenie tego pomieszczenia. Wiele osób rzadko sięga po szafki wiszące do sypialni, jeśli już to jedna niewielka, ale jest to także pomysł wart naszej uwagi przy urządzaniu sypialni lub wymianie mebli na nowe. Wydaje się, że podobnie jak w kuchni w sypialni także najbardziej sprawdzają się wszelkiego typu szafki stojące zamykane. Możemy w nich wszystko pomieścić i nic nie pozostaje na widoku. To duża zaleta, jeśli chcemy utrzymać porządek i czystość.

  Szafki do innych pomieszczeń

  Urządzając pokój dziecięcy czy pokój nastolatka nie wyobrażamy sobie, aby nie znalazły się tak szafki. Pokoje dzieci pełne są zabawek i innych różnych rzeczy, które dobrze jest pomieścić w szafce i nie tworzyć wielkiego bałaganu. Szafka stojąca, a nad nią szafka wisząca to także dobry pomysł do pokoju dziecka. Szczególnie w małych pokojach wykorzystanie także ścian ma ogromne znaczenie. Szafka do pokoju wisząca może zajmować całą długość ściany i służyć na przykład do eksponowania modeli, zabawek czy innych rzeczy, które chcemy pokazać i na które chcemy patrzyć częściej. To doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które gromadzą duże ilości zabawek albo książek. Taka szafka z powodzeniem może znaleźć się nad biurkiem, nad komputerem, natomiast szafki podłogowe mogą uzupełnić biurko o dodatkowe szuflady i półki. W pokoju młodzieżowym dobrze komponują się meble loftowe, czarne, drewniane lub drewnopodobne. Styl loft jest obecnie bardzo modny wśród dorastającej młodzieży, daje bowiem możliwość podkreślenia ich indywidualizmu i odrębności, a także pewnej surowości. Kolor najbardziej popularny i zapewne najtańszy dąb sonoma to zazwyczaj szafki do przedpokoju, do korytarza, w których nie wymagamy aż tak wielkiej elegancji. Jak widać szafki to element niezwykle popularny niezwykle urozmaicony. Ich różnorodność jest ogromna, o czym można się przekonać odwiedzając sklepy stacjonarne i internetowe.

  Sklep online Fashionmeble to jedno z takich miejsc, w którym znajdziemy setki interesujących propozycji. Nawet jeśli nie jesteśmy zdecydowani warto przejrzeć ofertę, która dopasowana jest do każdego gustu i do każdych możliwości finansowych. Jeżeli brakuje nam miejsca do przechowywania w kuchni, albo potrzebujemy dodatkowych szafek w przedpokoju to śmiało powinności podjąć wyzwanie i poszukać odpowiedniego mebla. Niejednokrotnie nawet tak zwykły z pozoru dodatek potrafi odmienić całe wnętrze i nadać mu nowy charakter. A może potrzebujemy jedynie wzbogacić i rozbudować istniejące już zestawy mebli o dodatkowe przestrzenie do przechowywania. W takim przypadku także znajdzie mu odpowiednie pasujące szafki, które wkomponują się istniejący już wystrój. Możemy niewielkim kosztem odmienić wnętrze naszego domu czy mieszkania. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo tanich rozwiązań, które nie nadwyrężą naszego domowego budżetu, a jednocześnie spełnia nasze oczekiwania. Nawet niewielkie szafki do salonu wiszące mogą sprawić, że całe pomieszczenie nabierze nowego charakteru i jednocześnie stanie się bardziej pojemne dla naszych sprzętów czy elementów dekoracyjnych. Dodatkowe szafki wiszące zamykane w kuchni ucieszą każdą gospodynię, która lubi gotować i większość czasu wolnego spędza właśnie w kuchni. Taka szafka może być także doskonałym prezentem dla domownika, bez względu na to czy jest to osoba dorosła czy też młody dorastający człowiek. Prezent praktyczny, ale także elegancki jest zwykle najbardziej doceniany. Warto więc pomyśleć o zmianie wystroju.