KONTENERKI DO SZAF


  Aktywne filtry

  Kontenerek jako nieszablonowe uzupełnienie szafy

  Kto choć raz stanął przed zadaniem zaprojektowania wnętrza szafy, przekonał się, jak trudno zaplanować przestrzeń, która odpowie na zmieniające się wymagania użytkownika. Półki czy drążki, które umieszczone są w szafie w sposób permanentny, mogą po jakimś czasie być niewystarczającym rozwiązaniem. Co jeśli chcemy przearanżować szafę w wynajmowanym mieszkaniu lub otrzymaliśmy mebel, który mamy zamiar dopasować do siebie? Jak zmienić jego wygląd, gdy zmienia użytkownika lub dodać przestrzeń dla drugiej osoby? Rozwiązaniem dla tych wszystkich problemów mogą być właśnie kontenerki do szaf.

  Kontenerki do szaf jako odpowiedź na potrzebę

  Kontenerki na bieliznę stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, które pomaga maksymalnie wykorzystać przestrzeń w szafie, na przykład pod wieszakami. Sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy zabudowa wnęki lub mebel wolnostojący były zaplanowane tylko na ubrania wiszące na wieszakach. Dodanie półek lub szuflad może być drogim lub ograniczającym dalszą aranżację pomysłem. Warto wtedy zainteresować się kontenerkiem z szufladami do szafy. Pozwoli nie tylko zadbać o porządek, ponieważ drobne elementy garderoby nie będą się rozsypywać, ale będzie także wyborem stylowym, który nie zakłóci wyglądu mebla, jak to dzieje się w przypadku pojemników z tworzywa sztucznego, których żywotność także jest niższa.

  Jak wybrać kontenerek na bieliznę?

  Na rynku znaleźć można różne produkty, które mogą pomóc użytkownikowi szafy utrzymać w niej porządek i tym samym oszczędzić czas podczas przygotowywania codziennego outfitu, co wiele osób robi w pośpiechu. Wybierając kontenerek z szufladami do szafy należy nie tylko znać maksymalny rozmiar takiego dostawianego elementu wyposażenia, ale także dobrać pasujący kolor - niekoniecznie podobny do okleiny szafy, być może ciekawy efekt kolorystyczny uzyskasz, wybierając kontrastowe kontenerki do szaf. Zwróć uwagę na to, czy uchwyty szuflad kontenerka nie wystają - lepiej, gdy kontenerek do szafy przesuwnej dysponuje bezuchwytowym systemem otwierania. Pozwoli to zapobiec ewentualnej awarii systemu jezdnego drzwi. Warto też przemyśleć, ilu szuflad potrzebujesz i co planujesz w nich trzymać. Standardowo są to trzy szuflady, które możesz wykorzystać na najdrobniejsze i najbardziej narażone na wkręcenie w system zamykania szafy elementy ubrania - bieliznę, skarpetki czy rajstopy. Kontenerek z szufladami do szafy pozwoli zapobiec sytuacji, w której nie tylko zniszczeniu ulegają delikatne materiały, ale także mechanizm rozsuwania drzwi.

  Elastyczność aranżacji

  Aranżując przestrzeń na swoje potrzeby, starasz się przewidzieć, jak będziesz z niej korzystać za rok, dwa, albo jakiej przestrzeni będzie potrzebować nastolatka, która teraz ma dopiero kilka lat. Nie masz jednak możliwości określenia, jak zmieni się Twoja potrzeba przestrzeni w tak długim okresie. Kontenerki do szaf są jednym z łatwo dostępnych i elastycznych aranżacyjnie elementów wyposażenia domu i mieszkania, które możesz dowolnie przestawiać, nie tylko z jednego końca szafy na drugi, ale także do innego pomieszczenia i jako wyposażenie innej szafy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać kontenerki do szaf jako mebel wolnostojący, dodatkowe szuflady pod biurko czy oddać komuś, gdy przestaną być potrzebne.

  Kontenerki do szaf są idealnymi rozwiązaniami także dla dzieci i młodzieży, ponieważ możliwość podzielenia szafy na sekcje pomaga w nauce utrzymania w niej porządku. Szafa, która jest bardzo ważnym wyposażeniem sypialni czy pokoju dziecięcego, ma spełniać swoje zadanie - jest przestrzenią do przechowywania ubrań, która dodatkowo pozwala na równy dostęp do odłożonych w niej rzeczy. Zastosowanie rozwiązania, które można łatwo zmodyfikować i daje możliwość różnorodnego wykorzystania, będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli nie chcesz inwestować w drogie systemy szuflad montowane na stałe w szafie, a tym bardziej, jeśli nie przekonują Cię nietrwałe i nieestetyczne kompromisy wyposażenia, takie jak pojemniki.  Nie tylko do sypialni, nie tylko na bieliznę

  Choć kontenerki do szaf są projektowane z myślą o uzupełnieniu mebli do przechowywania drobnych elementów garderoby, taki mebel z pewnością sprawdzi się także w przedpokoju jako praktyczny dodatek, ułatwiający utrzymanie porządku w przestrzeni, którą widzą goście. Jeśli w zabudowie wnęki, do której odkładasz nakrycia wierzchnie, trzymasz także produkty do konserwacji obuwia, zapasowe produkty obuwnicze, takie jak fleki i sznurowadła, czy nawet kapcie dla gości, przyda ci się estetyczne miejsce do ich przechowywania. Wybór pomiędzy różnymi okleinami płyty meblowej pomoże dopełnić pożądanego wyglądu szafy, a w konsekwencji również całego pomieszczenia.

  Warto zwrócić uwagę na to, że kontenerek do szafy przesuwnej może być opcją odświeżenia aranżacji mebla, który nie spełnia potrzeb, ale montowanie na stałe systemu szuflad byłoby zbyt kłopotliwe lub niemożliwe. To doskonałe rozwiązanie do wynajmowanego mieszkania, ponieważ kontenerek zwiększy wygodę przechowywania przedmiotów i ubrań, a nie ingeruje na stałe w przestrzeń i można go przenieść podczas przeprowadzki. Z uwagi na kompaktowe rozmiary, zmieści się do każdej standardowej szafy wnękowej, której wyposażenie stanowi drążek na ubrania. Ponadto forma tego wolnostojącego mebla ułatwia utrzymanie porządku pod nim i za nim (można go całkowicie wysunąć) oraz nie powoduje niebezpieczeństwa wkręcenia się wiszących elementów garderoby, takich jak paski, w system otwierania szuflad. Uniwersalność, jaką oferują kontenerki do szaf, sprawia, że stają się coraz popularniejsze, a możliwości wyboru wśród oklein także modnych bieli i czerni powodują, że będą dobrze wyglądać w połączeniu z różnymi systemami meblowymi.

  Dostawiane elementy meblowe uzupełniające wyposażenie szafy mogą znacząco zwiększyć komfort korzystania z niej, ułatwić utrzymanie porządku czy zwiększyć powierzchnię przechowywania. Kompaktowe rozwiązania sprawdzą się zarówno w przypadku niewielkich mieszkań, jak również dużych przestrzeni, w których możliwości aranżacyjne są większe, ale też trudniej przewidzieć kierunek zmian. Kontenerek w szafie to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w pokoju dziecięcym, sypialni, w zabudowie wnęki w przedpokoju, ale może także w domowym biurze, przekształconym z pokoju młodzieżowego. W przeciwieństwie do klasycznych wypełnień szaf, kontenerek jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w wielu realizacjach aranżacyjnych.