MATERACE I STELAŻE


Aktywne filtry

Uniwersalne materace piankowe to przede wszystkim tanie materace do łóżka. W ofercie Fashion Meble materace sprężynowe i komfortowe materace 7 strefowe.

Jaki wybrać materac do spania

Materac na łóżko to jeden z tych najważniejszych sprzętów codziennego użytku, którego wybór okazuje się niezwykle ważny dla naszego komfortu. Nic tak nie pogarsza naszej sprawności fizycznej i intelektualnej, jak zły sen, chroniczne niewyspanie i zmęczenie, które negatywnie wpływa na naszą codzienną sprawność. Dobry sen zależy oczywiście od wielu czynników, ale odpowiedni stelaż do łóżka i właściwy dobry materac to podstawowy element sypialni. Dzięki doborowi stelaża i materaca zapewnimy sobie komfort snu, a tym samym odpowiednie warunki do regeneracji organizmu. Materace do łóżka to przede wszystkim wybór odpowiedniej grubości, twardości i wielkości. Te trzy parametry decydują o wyborze odpowiedniego podłoża do sapania. Stelaże do łóżek to również ten element, który dodatkowo podnosi jakość i komfort snu. Materace do spania zazwyczaj podlegają wymianie co kilka lat. czasami dobierając zły materac jesteśmy zmuszeni do jego szybkiej wymiany. Większość jednak zakupów tego typu, to zakupy na lata.

Dobry materac do spania

Dobry materac to taki, który zapewnia nam jak najlepszą wygodę. Nie może być zbyt miękki, ponieważ źle to wpływa na nasz układ kostno szkieletowy. Spanie na zbyt miękkim podłożu potęguje dolegliwości bólowe. Ważne jest to szczególnie w przypadku stwierdzonych już dolegliwości kręgosłupowych. Oprócz profesjonalnych materacy, które są raczej drogie znajdziemy na rynku cały szereg produktów z niższej półki. Tanie materace to alternatywny wybór dla wszystkich, którzy nie dysponują zbyt wielkimi środkami finansowymi. Nie oznacza to, że materac tani jest zły, zawsze trzeba wybierać produkt odpowiedni dla siebie i nie zawsze należy sugerować się ceną. Zadając sobie pytanie jaki materac do spania na kwestie finansowe trzeba także zwracać uwagę.

Jaki stelaż do łóżka zamówić?

Większość łóżek, jakie znajdziemy w ofercie sklepów meblowych to łóżka ze stelażem. Stelaż pod materac możemy jednak dokupić całkowicie oddzielnie i wówczas mamy większy wybór niż w przypadku pełnych kompletów. Stelaż do materaca także ma odpowiednio określone obciążenie, co w niektórych przypadkach może mieć bardzo duże znaczenie. Osoby otyłe, z nadwagą powinny w szczególny sposób zwracać uwagę na stelaż i materac. Najlepsze w takich przypadkach są profesjonalne materace do spania, które także posiadają zdolność dopasowywania się do ciała. Poza tym zapobiegają uciskom w przypadku, kiedy osoba spędza w łóżku więcej czasu ze względu na zdrowie. Stelaż może być drewniany, ale także w wypadku łóżek specjalistycznych może to być stelaż metalowy. Jeśli posiadamy duże łóżko konieczny jest stelaż z dodatkowym wspornikiem. Zabezpieczy on przed ewentualnym złamaniem elementów stelaża, da również większą wytrzymałość. Stelaże dopasowane do materaca i ciężaru naszego ciała wytrzymają eksploatacją przez wiele lat.

Materac zamiast łóżka

Wiele osób młodych szczególnie młodych wybiera sam materac bez ramy łóżka i stelaża.
Jaki materac do łóżeczka dziecięcego? Cienki materac na łóżko wtedy się nie sprawdzi, konieczny jest raczej twardy i przede wszystkim gruby. Jeśli jest to materac kieszeniowy, sprężynowy to grubość powinna być wystarczająca, aby wygodnie się wyspać, nawet jeśli materac leży bezpośrednio na podłodze. Brak łóżka wynika czasem z przyczyn ekonomicznych. Osoby młode, które dopiero się urządzają czasem nie posiadają wystarczającej ilości środków finansowych aby kupić wszystkie meble do domu. Decydują się więc jedynie na porządny materac zamiast całego łóżka. Wygodne materace z powodzeniem mogą być stosowane bezpośrednio na podłogę. Dla osób starszych, chorych, które maja problemy ze wstawaniem nie zaleca się spania na podłodze, co utrudnia dodatkowo ich sprawność. Jeśli decydujemy się na sam materac zamiast całego łóżka to nie sprawdza się tanie materace 160x200, które zwykle są cienkie i potrzebują odpowiedniej ramy. Lepiej zainwestować wówczas w grube, twarde materace do spania. Sypialnia może być ciekawa i wygodna również wtedy, gdy materac leży na podłodze i nie mamy potrzeby posiadania łóżka.

Najlepsze materace do spania - wybieramy najlepszy

Nie jest to łatwe zadanie. Materace do sypialni to ogromny wybór i ogromna rozbieżność cen. zacznijmy od tego , jakiej wielkości materac jest nam potrzebny. Czy jest to materac do łóżka 140x200, czy też materac na łóżko 160x200, a może tylko jednoosobowy. Materace sypialniane dopasowujemy także do swojej wagi i warunków zdrowotnych. No i wreszcie, jeśli mamy problemy zdrowotne jaki materac do spania na kręgosłup, kiedy dokuczają nam problemy bólowe. Materac łóżko musza być wygodne. Nie możemy nie lubić swojego miejsca do spania. Zatem wiele osób stoi przed dylematem, jaki materac wybrać do spania i nie jest to dla nich zadanie proste. Specyficznym rodzajem materaca jest materac do łóżka rehabilitacyjnego 90x200. To standardowy wymiar, stosowany w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia i zapobieganiu powikłaniom wynikającym z unieruchomienia w łóżku.

Materac do łóżeczka dziecięcego ?

Dbając o komfort snu naszej pociechy dobieramy odpowiednie łóżeczko i materac. Również zaleca się materace twarde. Są one raczej cienkie, ale dodatkowo powleczone nieprzemakalnym pokrowcem. Zapobiega to ewentualnemu zamoczeniu łóżeczka i samego materaca. Materac dla dziecka to zwykle rzecz, którą wymienia się dosyć szybko. Wymieniając łóżko wymieniamy oczywiście i materac, dlatego te pierwsze materace dla dziecka zwykle nie są drogie i nie mają z założenia wytrzymywać wielu lat. Materace tanie zwykle zdają wówczas egzamin, poza tym jeśli zaistnieje konieczność wymiany wydatek nie musi być aż tak wysoki. Materac do łóżka dziecięcego musi być przede wszystkim zdrowy i wygodny.

Materac kontynentalny

Łóżka kontynentalne to meble odmienne od tradycyjnych. Zwykle posiadają inną wysokość, tym samym i dobór odpowiedniego materaca jest uzależniony od dodatkowych warunków. W takim łóżku zwykle znajdziemy trzy komfortowe materace. Z tego tez powodu takie właśnie łóżka są często wybierane. Dają przede wszystkim ogromną wygodę w użytkowaniu. To jak wybrać materac do spania, będziemy uzależniać od tego jakie wybieramy łóżko.


Jaki materac wybrać do sypialni kiedy posiadamy łóżko pojedyncze, a jaki kiedy podwójne? Materac jednoosobowy do spania zwykle jest tańszym wydatkiem, ale nie zawsze cena musi iść w parze z jakością. Każdy producent stelaży do łóżek produkuje zwykle także łóżka kontynentalne, bardzo modne w poprzedniej epoce. Materac do łóżka kontynentalnego jest niezwykle wygodny, polecany szczególnie osobom z dolegliwościami kręgosłupowymi, a także tych, którym lepiej i wygodniej jest wstawać z wyższego łóżka. Nie zaleca się wówczas tanich materacy. Tanie materace na wymiar mogą być wyborem doraźnym, na chwilę, ale nie zastąpią profesjonalnych materacy. Zastanawiajmy się jednak nad tym, jak dobrać materac do spania. Od tego, jaki materac do sypialni wybierzemy będzie zależało nasze samopoczucie i komfort snu. Pamiętajmy o tym, że źle dobrany materac to trudności w zasypianiu, nocne budzenie się, dodatkowe zmęczenie i stres. Zapewnienie sobie odpowiednich warunków snu to odpowiednia sypialna, właściwy materac, stelaż, cała rama łóżka. Odpowiednia twardość i grubość materaca zapewnia nam właściwy odpoczynek i regenerację organizmu. Bez tego nie jesteśmy w stanie poprawnie funkcjonować w życiu rodzinnym i zawodowym. Często problemy w złym samopoczuciu zaczynają się właśnie od snu.