Materace na drewnianym stelażu


  Aktywne filtry

  Dobry materac - dobry sen


  Sen jest jednym z podstawowych elementów zapewniającym nam dobre samolocie. To właśnie jego brak lub poważne zaburzenia snu wynikające z trudności w zasypianiu i wybudzaniu się podczas nocy powodują różnorakie dolegliwości natury fizycznej i psychicznej. Ważne jest aby świadomie zadbać o odpowiednią ilość i jakość snu. Wpływa na to wiele czynników, wśród których czołowe miejsce zajmuje jakość i rodzaj materaca i stelaża do łóżka na którym śpimy. Dobór tych elementów pod względem wygody i komfortu okazuje się zadaniem trudnym, a czasami także kosztownym. Materac na stelażu drewnianym to zwykle najczęstszy wybór na jaki się decydujemy. Jest to także najpopularniejsze rozwiązanie po jakie możemy sięgnąć wybierając ramę łóżka. Odpowiednia rama, odpowiedni materac o określonym stopniu twardości i grubości może nam zapewnić warunki do prawidłowego snu.

  Każdy z nas powinien się starać dopasować materac i stelaż do własnej wygody, tak, aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas odpoczynku. Wpłynie to korzystnie na nasze samopoczucie w ciągu dnia oraz poprawi kondycje psychiczną. Efektywny wypoczynek w ciągu nocy przyczyni się do lepszego funkcjonowania w ciągu dnia. Możemy sięgnąć w naszych zakupach po oddzielne elementy, ale możemy także zdecydować się na materace z wbudowanym stelażem. Kupujemy jeden kompleksowy produkt, co sprawia że czasami koszty tego zakupy moga się zdecydowanie obniżyć. najczęściej wybieramy przede wszystkim ramę łóżka w komplecie ze stelażem, ale możemy także pozostałe elementy dokupić według naszego uznania. Jeśli potrzebujemy materac na drewnianym stelażu 80x200 to z powodzeniem i bez większego problemu znajdziemy odpowiednią ramę łózka. To najpopularniejszy wymiar łóżek jednoosobowych, do pokojów dziecinnych i młodzieżowych.

  Materac z wbudowanym stelażem 160x200

  Dla osób które poszukują większego łóżka dobrym rozwiązaniem będzie wymiar 160x200. To także jeden z podstawowych wymiarów, przeznaczony nie tylko jako łóżko małżeńskie, dwuosobowe. Wielu z nas ceni sobie komfort spania, a posiadając odpowiednia ilość miejsca w sypialny wstawia właśnie dla siebie takie duże łóżko. Można do niego dobrać odpowiedni materac wyposażony w stelaż. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić jego właściwości i reakcje na ciężar naszego ciała. Najlepiej jest przetestować taki materac na żywo, położyć się na nim i ocenić czy jego twardość odpowiada naszym potrzebom. Skale twardości materaca są podane na każdym takim produkcie. Twardość opisuje się literą H i odpowiednią cyfrą. Dobór materaca zaczynajmy od materaca średniej twardości. Oceńmy jak dopasowuje się od do naszego ciała, czy bardzo się zapada pod naszym ciężarem. Aby zapewnić sobie właściwy komfort snu powinniśmy wybrać materac w miarę twardy, aby się zbytnio nie uginał. Oczywiście ważne będzie także w jaki stelaż jest on wyposażony i jak bardzo stelaż amortyzuje nasze ruchy. Wbudowane stelaże okazują się zazwyczaj podłożem bardziej stabilnym, niż stelaże oddzielne zazwyczaj wykonane z drewna. Stelaże z listew maja to do siebie że czasem się przemieszczają pod materacem i nie są przez to podłożem w stu procentach stabilnym i jednopoziomowym. Materace z wybudowanym stelażem to zwykle materace grubsze. Wśród nich znajdziemy wymiary od 90x200 do 200x200.

  Dopasowując łóżko do naszych potrzeb zwykle dopasowujemy je także do możliwości lokalowych. Stąd wybór pada niejednokrotnie na mniejsze wersje, jak 120x200 czy 140x200. Możliwość wyboru wielkości ma kolosalne znaczenie w przypadku małych pokoi czy mieszkań w blokach, gdzie trudno jest zmieścić meble o wielkich gabarytach. Łóżka sypialniane z materacem i stelażem to odkrycie i stare i stosunkowo nowe. Po dekadach wersalek, narożników i rozkładanych sof do spania łóżka sypialniane wkroczyły na naszych domów i mieszkań i zadomowiły się na stałe. Dają większy komfort mimo, że nie łączą w w sobie tych funkcji co na przykład rozkładana sofa. W pokoju dziecięcym możemy śmiało zastosować materac 70x200. Wybierając łózko, które rośnie wraz z dzieckiem, możemy taki materac później w miarę potrzeby wymienić na większy. Łóżko i stelaż pozostaną te same. To także wygoda ale i względy ekonomiczne.

  Materac ze stelażem drewnianym na lata

  O ile zakup odpowiedniej ramy łóżka może okazać się wyborem na lata o tyle materac zwykle wymaga wymiany po jakimś czasie eksploatacji. Podobnie bywa ze stelażami, które niejednokrotnie ulegają zniszczeniu. Konieczna jest ich wymiana na nowe. Jeśli posiadamy materac z wybudowanym stelażem wymienimy tak naprawdę jedna rzecz. W innym przypadku w zasadzie całe łóżko wymaga odnowienia. Czasem potrzebujemy porostu wszystko wymienić na większe i decydujemy się na wymiar 180x200 co poprawia wygodę i komfort, szczególnie w przypadkach kiedy przestajemy sypiać sami.

  Zapewnienie sobie odpowiedniej jakości snu i wypoczynku powinno być jednym z najważniejszych naszych celów. Jeśli ktoś z nas poszukuje przyczyny złego samopoczucia, zmęczenia, osłabienia i braku sił witalnym, może powinien się przyjrzeć temu, na jakim materacu i stelażu śpi. Być może właśnie tu leży przyczyna naszych niedomogów. Niestety czasami dobór odpowiedniego materaca i stelaża wiąże się z kilkakrotną zmianą tych rzeczy. Czasami nie trafiamy za pierwszym razem na odpowiedni produkt i dokonujemy błędnego wyboru. Warto jednak pomyśleć o zmianie.