KOMODY
139 produktów
Komoda pokoju dziennego to niezwykle ważny i praktyczny mebel. Odpowiada za przechowywanie różnego rodzaju rzeczy, które są przedmiotami użytku codziennego. Komodę możemy postawić w każdym domu, w prawie każdym pomieszczeniu. Dlatego wybór komody w dużej mierze zależeć będzie od tego gdzie chcemy ją ustawić. Komody na ubrania do sypialni nie powinny być na pewno tak duże jak komody do pokoju. Ogromny wybór i ich różnorodność umożliwiają dopasowanie komody loft do wielu stylów wnętrza (komody wysokie, wąskie komody, komody na nóżkach, komody do łazienki itp). Istotna będzie też funkcja jaką ma pełnić komoda. Wybór komody do sypialni będzie na pewno inny niż takiej do salonu. Ważne jest z pewnością to w jakim stylu jest urządzone całe nasze mieszkanie lub dom. Ważny jest też rozmiar komody. Najbardziej popularne to:
- komoda 100 cm
- komoda 120 cm
- komoda 200 cm
Co oznacza stwierdzenie komody 200 cm? Jest to oczywiście ich wielkość.
Najpopularniejsze wersje kolorystyczne:
- szara komoda
- granatowa komoda
- czarna komoda
- biała komoda
Styl klasyczny kojarzy nam się głównie z ponadczasowością. Jeśli tak, to nasze skojarzenia są zdecydowanie słuszne. Większość osób niezależnie od gustu i upodobań estetycznych, w takim wystroju będzie czuła się dobrze. Jego cechą charakterystyczną są ciepłe barwy i harmonijne ustawianie mebli. Niezwykła prostota i klasa to cechy odpowiadające stylowi klasycznemu. Ponadto, często wiąże się on z minimalizmem, uzupełnionym o dodatki z wysokiej półki. Barwy najbardziej charakterystyczne dla stylu klasycznego to brąz, beż, szarość oraz biel. Częstym urządzeniem pokoju w stylu klasycznym będzie pomalowanie go na biało i wyposażenie go
w meble z naturalnego ciemnego drewna. Złote dodatki będą idealnym uzupełnieniem takiego wnętrza. Styl klasyczny bazuje przede wszystkim na wysokiej jakości wybieranych materiałów i mebli. Klasyczna kolorystyka nie jest zbyt odważna. Drewno i stonowane kolory to absolutna podstawa. Jeśli postawimy na tapety, to pasować będą głównie jasne, w pastelowych kolorach. Aranżacja wnętrza według zasad stylu klasycznego to dobre rozwiązaniem dla osób, które dopiero projektują swoje mieszkanie. Najważniejsza będzie jakość – odpowiednio dobrane, wygodne meble, staranne wykończenie wszystkich akcesoriów i duże przestrzenie. Przeważnie pasować będą drewniane okna oraz eleganckie lampy. Ponadto, możemy samodzielnie przyozdobić sufit własnego projektu gzymsami. Mebli warto poszukać na pchlim targu, a ściany pomalować po prostu na biało. Nie należy na pewno przesadzać ze zbyt dużą ilością dodatków i kolorowych akcentów. Do wnętrza klasycznego na pewno będzie pasować komoda drewniana (na przykład komoda dąb sonoma). Już od naszego stylu i budżetu będzie zależało czy wybór padnie na komody narożne z wyższej półki (na przykład komoda lustrzana, komoda loft) czy na przykład bardzo tanie komody. Komoda biała na pewno idealnie wpasuje się do każdego wnętrza.
Styl skandynawski to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów w aranżacji wnętrz. Dzieje się tak, ponieważ jest prosty, ale jednocześnie ciekawy i dość oszczędny w formie. Mimo wszystko jest przytulny. Styl skandynawski charakteryzują się dużą ilością światła, jaka wpada do naszych domów. Właśnie dlatego takie proste formy, białe ściany oraz drewno tak dobrze sprawdzają się w naszych domach. Komoda skandynawska jest idealnym uzupełnieniem takiego wnętrza. Komody drewniane mają swoją specjalną rolę w aranżacji pomieszczeń. Komody białe również jest bardzo pożądana.
Styl skandynawski ma jeszcze inne charakterystyczne cechy:
- biel jako kolor bazowy większości mebli, ale uzupełniony o stonowane barwy (na przykład komoda szara lub komoda czarna)
- naturalne materiały – drewno, bawełna, len (komody dąb sonoma są idealnym drewnianym elementem)
- wygoda i komfort stanowią priorytet
- miękkie tkaniny, czyli przytulne koce i poduszki
- proste formy, bez żadnych zbędnych zdobień
Styl boho
Styl boho przed laty był nazywany po prostu - etno. Najogólniej mówiąc, określenie etno odnosiło się do kultury ludowej. Może więc dotyczyć zarówno ozdób afrykańskich Masajów, jak i kurpiowskich strojów czy łowickich wycinanek. Jednak w wystroju wnętrz, styl etno nawiązywał przede wszystkim do kultur Afryki, Australii i Ameryki Południowej. Taka rozpiętość geograficzna nie pozostawiała wątpliwości - był to styl niezwykle różnorodny, zaskakujący i bardzo kolorowy. We wnętrzach boho dominują barwy ziemi i naturalne kolory. Przywodzą one na myśl wypalony słońcem afrykański krajobraz, bądź barwne wioski amazońskich plemion. Barwy są jednak bardzo okrojone. Za to dominują wszelakie naturalne materiały, z których korzystają lokalni rzemieślnicy, czyli miejscowe gatunki drewna, wiklina, bambus, len, wełna, glina. Wszelkie przedmioty z nich wykonane powinny nosić znamiona pracy ludzkich rąk.
Styl glamour
Styl glamour stał się w ostatnich latach bardzo popularny wśród osób zajmujących się urządzaniem wnętrz. Jego główną cechą jest zestawianie ze sobą rzeczy, które na pierwszy rzut oka w ogóle do siebie nie pasują. Dobrze skomponowane ze sobą aranżacje w stylu glamour tworzą w naszym domu niepowtarzalne wnętrza. Łączą w sobie luksus i lekkość. Wnętrza w stylu glamour wyróżnia wszechobecny blask. Niezbędnym elementem wystroju są więc wielkie lustra. Dzięki nim pomieszczenia są jaśniejsze i wydają się zdecydowanie większe. Warto postawić też na błyszczące dekoracje: świeczniki, wazony i ramki na zdjęcia.
Rodzaje komód pokojowych
Komoda z szufladami - pełni funkcje pojemnych szafek. Komoda do sypialni może być dostępna jest w wersji z oświetleniem i bez. Wysoka komoda ma za zadanie przechować potrzebne rzeczy (duża komoda pomieści rzeczy od odzieży, pościeli, po różne drobiazgi). Pełni też funkcję dekoracyjną. Komody szufladowe są bardzo praktyczne i zajmują niewiele miejsca. Nie muszą to być wcale ekskluzywne komody nowoczesne.
Komoda industrialna to mebel, który pozwali nam przechowywać przedmioty, np.: dokumenty, ubrania lub nawet narzędzia. Komody industrialne mają wmontowane zamykane drzwiczki. Dzięki teemu ich wnętrze jest chronione przed ciekawskimi spojrzeniami. Taka komoda na nóżkach może nam służyć nawet jako komoda po tv.
Komoda rustykalna - pozwoli bez problemu zorganizować przestrzeń w salonie, sypialni czy przedpokoju. Komody do przedpokoju to wielofunkcyjne meble, które składają się z licznych szuflad i szafek o wielu różnych rozmiarach i pojemnościach. Taka komoda ładnie wygląda w wersji: komoda biała połysk. Już od nas zależy na jaki rodzaj padnie nasz wybór. Wysokie komody są z pewnością większe i więcej pomieszczą. Jednak ciekawym wyborem jest na przykład komoda narożna. Komody rustykalne najlepiej wyglądają gdy są to szerokie komody.
Komoda retro to wyjątkowy mebel, który spodoba się nie tylko miłośnikom wnętrz typowych dla dawnych dekad. Duże komody retro zachwycą każdego. Styl retro jest obecnie bardzo na czasie, więc śmiało możesz połączyć meble w tym typie z tymi bardziej nowoczesnymi. Komoda do przedpokoju w stylu retro na pewno będzie robić świetne pierwsze wrażenie. Natomiast mała komoda w sypialni doda gustu.
Komoda dla dziecka - meble do najpopularniejszych systemów przechowywania, dzięki którym bałagan w pokoju dziecięcym nie stanowi problemu. Białe komody dziecięce są niezastąpionym meblem w pokoju naszej pociechy. Komoda wysoka na pewno bez problemu pomieści wszystkie rzeczy. Choć białe meble są bardziej popularne to czarne komody mogą się okazać łatwiejsze w utrzymaniu.
Rola komody do pokoju dziennego
Ten mebel sprawdzi się wszędzie. Zarówno w salonie, przedpokoju, sypialni, łazience, jak i pokoju dziecięcym. Komoda do łazienki będzie się oczywiście różnić od tych, które są przeznaczone do innych pomieszczeń. Możemy ją wkomponować praktycznie w każde miejsce w naszym pokoju, zaplanować jej wygląd oraz konfigurację. Wąska komoda zmieści się tak naprawdę wszędzie.
Czasami dodatkowo możemy zmieniać jej użyteczność, kiedy to połączymy ją na przykład z przewijakiem dla dziecka. Po pewnym czasie po prostu zdemontujemy część do przewijania i zyskamy mebel z charakterem i historią. Funkcja takiej szafki zależy oczywiście od miejsca w którym ją ustawimy, ale też od tego, co chcemy w niej przechowywać. Kiedyś komody zastępowały nawet skrzynie na posag dla młodej mężatki. Mieściła ona w sobie różne, przydatne na nowej drodze młodej pannie, akcesoria. W dzisiejszych czasach, nie ma konieczności upychania do niej wszystkiego, ale nadal nie jest to zabronione. Forma komody i jej proporcje, wyposażenie, sposób wykończenia i zdobnictwo zależą głównie od tego, czy mebel ten będzie nam służyć do pracy, do przechowywania czy może do reprezentacji. To między innymi te elementy decydują o tym, jaką komodę wybrać do salonu, a jaką do przedpokoju.