STOŁY DO JADALNI


  Aktywne filtry

  Jadalnia jest wyjątkowym miejscem, w którym codziennie dochodzi do zwyczajnych a zarazem wyjątkowych spotkań najbliższych. W świecie tak zagonionym jak dzisiaj jest to niezwykle ważne i cenne. Odpowiednia aranżacja jadalni i dostosowanie wszelkich aspektów tego miejsca pozwala cieszyć się każdego dnia chwilami spędzonymi z bliskimi osobami przy kulinarnych rozmaitościach. Sercem tego wyjątkowego miejsca jest oczywiście stół z krzesłami. Jaki jednak wybrać odpowiedni stół do jadalni? Duży, mały, prostokątny, okrągły, rozkładany czy nierozkładany? Przed zakupem pewnie wielu z was zastanawia się co będzie lepszym wyborem. Postaramy się pomóc w tej kwestii.

  Stoły do jadalni rozkładane – funkcjonalność przede wszystkim

  Możliwość rozkładania stołu jest nieoceniona nie tylko wtedy, kiedy co weekend organizujemy wystawne przyjęcia dla wielu gości. Jest też bardzo pomocne przy okazjonalnych chwilach jak święta, urodziny czy luźna impreza ze przyjaciółmi. Jeżeli więc w domu czy mieszkaniu posiadamy odrębną przestrzeń jadalnianą, stanowczo zachęcamy do wyboru mebli jak stoły rozkładane. Dostępne są najróżniejsze opcje rozkłądania w zależności od wymiarów początkowych, poprzez zastosowane mechanizmy rozkładania i nogi czy podstawę stołu, która również w przypadku niektórych sytuacji determinuje zastosowanie finalnego mechanizmu rozkładania. Duże wersje jak stoły do jadalni rozkładane na 12 osób nie muszą posiadać niepraktycznych wymiarów początkowych. Można wybrać wersje np. 90x170cm z możliwością rozkładania o dodatkowy metr. Są też stoły rozkładane kwadratowe, o rozmiarach początkowych 100x100cm lub 90x90cm, które doskonale sprawdzą się na co dzień. W razie potrzeby takie stoły można rozłożyć o dodatkowe – 4 niezależne wkładki każda po 50cm. Na co dzień mamy więc stół, który jest bardzo praktyczny, a w razie konieczności spokojnie pomieścimy do 12 osób.

  Stoły do jadalni drewniane czy szklane?

  Kolejną kwestią do rozważenia jest materiał z jakiego wykonany mebel. Nowoczesny styl w aranżacji designerskich wnętrz bardzo często zaleca stosowanie większej ilości szkła w różnych formach. Dostępne są też stoły szklane jednak w naszym odczuciu średnio nadają się do jadalni. O stół drewniany w wersji fornirowanej lub laminowanej nie musimy się martwić pod kątem wytrzymałości. Wprawdzie stoły fornirowane są mniej odporne niż stoły laminowane do jadalni ale swoją praktycznością zdecydowanie wygrywają ze stołem w pełni szklanym, na który trzeba bardzo uważać. Dodatkowo w wersji szklanych mebli systemy rozkładania są mocno ograniczone jeżeli chodzi o dodatkowe wkładki. Tak więc biesiadowanie stanowczo zalecamy przy wersjach drewnianych niż szklanych. Poza tym stoły do jadalni drewniane są naprawdę piękne. Wybrana odpowiednia, pasująca do pomieszczenia kolorystyka wzbogaci stylistycznie obszar jadalni w naszym domu.

  Stoły do jadalni okrągłe – czy to dobry wybór?

  Odrębną grupą mebli są stoły do jadalni okrągłe, które swoim wyglądem i samą formą w naszym odczuciu wygrywają z wszelkimi wersjami prostokątnymi. Na co jednak należy zwrócić uwagę. Wersje z okrągłym blatem stanowczo zalecamy do dużych powierzchniowo jadalni dlatego, że w swojej ofercie posiadamy ogromne stoły okrągłe o wymiarze fi 150cm z możliwością rozkładania o dodatkową wkładkę 50cm. Należy jednak pamiętać, że wkładkę powiększającą wymiar blatu stołu należy przechowywać osobno. Nie zmieścimy jej do skrzyni pod blatem stołu z uwagi na fakt, że sama skrzynia jest krótsza niż najdłuższy bok wkładki. Natomiast wspomniany wymiar okrągłego stołu po rozłożeniu zdecydowanie zmieści od 10 do 12 osób. Na tak duże stoły okrągłe rozkładane należy mieć jednak znaczną ilość miejsca. Raczej nie zmieścimy tego typu mebla w małym mieszkaniu.

  Nowoczesne stoły do jadalni – a może klasyczne?

  Co wybrać? Klasykę, minimalizm, nowoczesny styl? Obecnie nowoczesne stoły do jadalni są dostępne w wersjach uniwersalnych, które można zastosować do pomieszczeń bardziej stonowanych, klasycznych. Są też designerskie stoły, które naszą jadalnię przemienią w niezwykłe miejsce. Należy jednak dobrze zapoznać się z właściwościami takiego stołu. Jaki jest blat, jaki jest system rozkładania. Czy na pewno nie przedłożymy wyglądu stołu nad jego praktycznym aspektem. Sytuacja dotyczy oczywiście założenia, w którym codziennie użytkujemy stół. Jeżeli jednak posiadamy odrębną jadalnię i taki stół będzie użytkowany odświętnie możemy – a nawet zalecamy – pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

  Małe czy duże stoły do jadalni?

  W zaprezentowanej ofercie mebli dostępnych powyżej znajdą Państwo zarówno małe jak i duże stoły do jadalni, które można zastosować. Posiadamy w stałej sprzedaży wersje mebli, które posiadają niewielkie rozmiary początkowe i system rozkładania pozwalający na powiększenie mebla do wersji ogromnych stołów bankietowych. Radzimy więc, aby skupić się na doborze wielkości stołu pod kątem codziennego lub okazjonalnego użytkowania. To jest kluczowe aby wybrany model mebla był praktyczny. Kolejną kwestią to styl i forma mebla pasująca do ogólnej aranżacji jadalni. Obecnie dostępne są najróżniejsze kolorystyki stołów , od zwykłych drewnopodobnych aż po wersje biały lub czarny połysk. Przy określeniu wielkości stołu zalecamy najzwyczajniej w świecie policzyć ile mamy „Stałych” domowników i jak duże bywają cykliczne uroczystości rodzinny jak święta, urodziny czy imieniny. Następnie należy wybrać czy odpowiedni będzie stół dla 6 osób, stół dla 8 osób, dla 10 czy 12 osób.

  Producent stołów do jadalni – gdzie kupić najtaniej

  Szukając najlepszej – najkorzystniejszej oferty warto zwrócić się do bezpośredniego producenta i sprzedawcy stołów do jadalni jakim jest nasz sklep Fashionmeble.pl. Przez lata działalności mamy dopracowaną listę najlepszych dostawców materiałów, komponentów i gotowych produktów. Każdy oferowany w tej kategorii stół do jadalni jest sprawdzany pod kątem solidności, funkcjonalności i jakości. Jako producent stołów jadalnianych gwarantujemy również atrakcyjne ceny oraz możliwość konfiguracji wybranych modeli mebli pod kątem wymiarów oraz zadanej kolorystyki. Meble produkowane są na indywidualne zamówienie dlatego istnieje możliwość dobrania określonych krzeseł wybranych z naszej oferty i skomponowania funkcjonalnego i pięknego zestawu na stół i krzesła do jadalni. Serdecznie zapraszamy do zakupów.