STOŁY KUCHENNE


  Aktywne filtry

  Stoły do kuchni to jeden z tych rodzajów mebli, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnego chyba mieszkania. Mimo, iż każdy z nas ma inny gust jeśli chodzi o wystrój wnętrz to mało co raduje nas wszystkich tak jak wspólny obiad czy kolacja w rodzinnym gronie. W dobie rozpadających się relacji rodzinnych porada, by w celu ich poprawienia dobrze zastanowić się nad wyborem stołu kuchennego może wydać się nieco dziwna, lecz jest bez wątpienia skuteczna. Stoły kuchenne powinny bowiem same „zapraszać domowników” do spędzenia przy nich czasu, zjedzenia wspólnego posiłku, dlatego tak ważne jest, by idealnie komponowały się zresztą wnętrza. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz mnóstwo rodzajów stoły do kuchni w wielu różnych rodzajach i kolorach, dzięki czemu szybko znajdziesz taki, który najbardziej przypasuje Twoim najbliższym.

  Stoły kuchenne - okrągłe czy prostokątne?

  To pytanie jest zasadniczo podstawowym, jakie powinniśmy sobie postawić wybierając stoły do kuchni. Można powiedzieć, że ile osób tyle opinii, bo przecież każdy z nas inaczej wyobraża sobie swoją wymarzoną kuchnię. Jeśli zależy nam na jak najlepszym dopasowaniu stołu do własnych potrzeb możemy jednak wziąć pod uwagę kilka prostych wskazówek.

  Przede wszystkim, stoły do kuchni okrągłe są bardzo uniwersalne, można je wykorzystać do uzupełnienia niemal każdego typu wnętrza. Są też bardziej „sprawiedliwe” jeśli chodzi o podział miejsca przy nich, bo niezależnie od tego, ilu domowników siedzi przy takim stole każdy z nich dostanie mniej więcej identyczną jego ilość. O ile nie ustawimy go z jakiegoś powodu bezpośrednio pod ścianą, żaden z domowników nie będzie musiał przeciskać się między innymi, by dojść do swojego miejsca. Stoły okrągłe są też najczęściej sporo większe od swoich kwadratowych odpowiedników, dlatego mogą stanowić odpowiedni wybór jeśli posiadamy dużą rodzinę bądź często odwiedzają nas goście. Niestety, ta zaleta szybko może przerodzić się w wadę, kiedy okaże się, że nasza kuchnia jest zwyczajnie za mała, aby zmieścił się w niej stół tego rodzaju. Także w przypadku, gdy będziemy chcieli uzyskać dodatkową powierzchnię przesunięcie stołu raczej niewiele da.

  Stoły kwadratowe z kolei o wiele lepiej wkomponują się do kuchni o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu, że stoły tego typu same w sobie są niewielkie bez problemu przesuniemy je, aby uzyskać dodatkową przestrzeń. Coraz większą popularnością cieszą się także stoły do kuchni rozkładane o kwadratowych lub prostokątnych blatach, które jednak możemy rozłożyć i w ten sposób zapewnić sobie wiele miejsca – warto skorzystać z tej funkcji, jeśli z jakiegoś powodu spodziewamy się większej liczby gości. Niestety, takiego rodzaju stoły także mają swoje wady – przede wszystkim mogą być dość niebezpieczne dla dzieci, z uwagi na ich ostre krawędzie w związku z czym zaleca się nadzorowanie najmłodszych podczas jedzenia. Małe stoły do kuchni, których nie można rozłożyć mogą też szybko okazać się za mało pojemne.

  Jaki wybrać styl stołu do kuchni?

  Kiedy zdecydowaliśmy się już na wybór stołu okrągłego lub kwadratowego, kolejnym pytaniem , na które musimy odpowiedzieć sobie jest to o konkretny styl stołu. Mowa tu rzecz jasna o tym, czy zdecydujemy się na stół wykonany w bardziej klasycznym stylu (np. drewniany), czy coś bardziej designerskiego (choćby coraz bardziej lubiane stoły wykonane ze szkła).

  Tutaj bardziej niż w poprzednim punkcie ważne jest to, jak prezentuje się nasza kuchnia jako całość. Drewniane stoły do kuchni, przykładowo, będą świetnie prezentowały się we wnętrzu „spokojnym”, prostym, lecz gustownym. Jeśli posiadamy kuchnię czy też jadalnie urządzoną w klasycznym stylu, drewniany stół zdecydowanie podkreśli jej elegancję i klimat.

  Nowoczesne stoły do kuchni, wykonane z metalu lub ze szkła mogą nie komponować się z klasycznie urządzoną jadalnią. Jeżeli natomiast nasza kuchnia urządzona jest w sposób nowoczesny, pełno w niej nowych technologii, designerskich mebli i nietypowych rozwiązań, to tego typu rozwiązanie będzie bardzo dobrym wyborem. Warto także zakupić odpowiednio komponujące się ze stołem nowoczesne krzesła, jeśli nie są one dołączone w zestawie.

  Stoły kuchenne - co trzeba wiedzieć przed zakupem

  Jak już kilkakrotnie wspominaliśmy, przed zakupem należy dokładnie rozważyć to, w jakim stylu urządzona jest nasza kuchnia. Dobrym pomysłem będzie także zmierzenie wymiarów naszego poprzedniego stołu, dzięki czemu zyskamy pewność, że nasz nowy zakup nie będzie ani zbyt duży ani za mały.

  Bardzo ważnym może okazać się zapoznanie się z opiniami na temat produktu, a także z innymi rodzajami stołów i mebli oferowanych przez producenta. Każdy stół do kuchni ma zarówno swoje wady jak i zalety, a poznając opinie innych użytkowników przekonamy się, jakie są mocne i słabe strony danego modelu, dzięki czemu będziemy mogli zdecydować, czy naprawdę nam on pasuje.

  Weźmy pod uwagę to, do czego konkretnie ma służyć stół – czy tylko do spożywania posiłków, czy też może do pracy przy laptopie. Może bowiem okazać się, że wybrany przez nas stół jest bardzo podatny na zarysowania, przez co niekontrolowane przesuwanie laptopa może doprowadzić do jego uszkodzenia.

  Najlepsze stoły kuchenne na Fashionmeble.pl

  Niezależnie od tego, jakiego rodzaju stołu poszukuje klient, z pewnością znajdzie coś dla siebie w sklepie internetowym Fashionmeble.pl. Posiadamy wiele różnych rozwiązań, stoły zarówno drewniane jak i metalowe, a także te wykonane ze szkła, produkty zarówno proste jak i nietypowe, dopasowane tak do klasycznych jak i nowoczesnych kuchni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.